Продавець Компанія Тріал розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
79 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Компанія "Тріал"
Контакти
Компанія Тріалменеджер
вул. Олекси Тихого 94, офіс 110, Київ, Україна
+380 (44) 353-05-15
+380 (95) 134-48-02
Vodafon
+380 (63) 755-35-20
Life
+380 (99) 554-56-08
+380 (44) 501-37-26
Мапа
+380 (44) 353-05-15
+380 (95) 134-48-02
+380 (63) 755-35-20

Типи картриджів: основні визначення

Типи картриджів: основні визначення

Типи картриджів: основні визначення

В Росії і на Україні відсутня уніфікована термінологія, пов'язана з витратними матеріалами. У результаті багато користувачів плутають оригінальні та ліцензійні картриджі, відновлені і підроблені картриджі, перероблені і перезаправленные картриджі, хоча різниця між ними очевидна. Підміна понять і плутанина у сфері витратних матеріалів зумовили актуальність цієї статті, в якій представлені адекватні визначення основних видів картриджів. Для зручності сприйняття назви картриджів розташовані в алфавітному порядку.

Відновлений картридж – це картридж, який відпрацював повний життєвий цикл (кілька заправок), а після цього пройшов комплексне технічне обслуговування (відновлення), у тому числі діагностику, очищення деталей, заміну мікрочіпа, фотобарабана і зношених частин і заправку якісним тонером. Відновлені картриджі можуть продаватися як в оригінальній упаковці з відміткою «відновлені», так і в упаковці з емблемою відновила їх компанії. Якість друку відновлених картриджів нижче якості друку оригінальних картриджів. Кожне наступне відновлення картриджа буде коштувати дорожче, ніж попереднє. Кожен картридж може витримати від 3 до 5 відновлень, після чого він підлягає повній утилізації.

Демо-картридж – поставляється в комплекті з новим принтером або копіром. У нього зазвичай невеликий ресурс, розрахований приблизно на 700 копій. Демо-картриджі не підлягають перезаправке і блокують друк після закінчення тонера. Їх також називають стартовими або демонстраційними.

Драм-картридж – це пристрій для лазерного принтера, копіра або багатофункціонального пристрою, до складу якого входять фотобарабан, система його очищення, в деяких випадках – бункер для відпрацьованого тонера. Його також називають копі-картриджем.

Заправлений картридж – це картридж, в бункер якого після закінчення тонера засипаний свіжий тонер. Зазвичай він друкує трохи гірше оригінального. Якість друку заправленого картриджа залежить від стану його деталей і якості використаного при заправці тонера. В ідеалі заправка картриджа повинна супроводжуватися його повною очисткою, видаленням залишків тонера з бункера, промиванням деталей за допомогою спеціальних розчинів. На практиці багато майстерні обмежуються очищенням деталей від залишків тонера і заправкою картриджа новим тонером. Заправлені картриджі також називають перезаправленными.

Картридж – це основний змінний блок лазерного принтера або копіра, заправлений друкуючим порошком (тонером) і оснащений спеціальними механізмами і пристосуваннями для перенесення тонера на папір. Картридж складається з двох частин, скріплених штифтами. У першу частину входять бункер з відпрацьованим тонером, ракель, коротрон і фотобарабан, в другу частину – ємність з тонером, магнітний вал і дозуюче лезо.

Копі-картридж – це пристрій для лазерного принтера, копіра або багатофункціонального пристрою, до складу якого входять фотобарабан, система його очищення, в деяких випадках – бункер для відпрацьованого тонера. Копі-картридж також називається драм-картриджем.

Ліцензійний картридж – це картридж, виготовлений сторонньою компанією за ліцензії, отриманої у виробника оргтехніки. Виробництво ліцензійних картриджів економічно не вигідно, так як крім витрат на виробництво картриджів компанія-виробник витрачає додаткові кошти на придбання ліцензії. Тому на ринку витратних матеріалів ліцензійні картриджі можна зустріти рідко.

Відпрацьований картридж – це картридж, частково або повністю втратив свої функції. Відпрацьовані картриджі не можна викидати в баки для побутового сміття, так як пластик, з якого вони виготовлені, розкладається на протязі майже 200 років. Тому власник відпрацьованого картриджа повинен прийняти одне з наступних рішень: а) заправити картридж (у разі, якщо у нього закінчився тонер); б) відновити картридж (у разі, якщо вийшли з ладу якісь його деталі); в) утилізувати картридж (якщо він не підлягає відновленню та його деталі повністю зношені).

Оригінальні картриджі – це картриджі, виготовлені виробниками принтерів і копірів спеціально для своїх друкуючих пристроїв. Оригінальні картриджі виготовляються тими ж компаніями, які справили друкуючі пристрої. Вважається, що для принтерів Canon оптимальними витратними матеріалами є оригінальні картриджі Canon, для принтерів Epson – оригінальні картриджі Epson і т. д. Оригінальні картриджі виробляють такі всесвітньо відомі компанії, як Xerox, HP, Canon, Epson, Brother, Panasonic, Lexmark, Samsung та ін У більшості випадків оригінальні картриджі коштують майже стільки ж, скільки самі пристрої.

Перезаправлений картридж – це картридж, в бункер якого після закінчення тонера засипаний свіжий тонер. Заправлений картридж друкує трохи гірше оригінального. Якість друку заправленого картриджа залежить від стану його деталей і якості використаного при заправці тонера. В ідеалі заправка картриджа повинна супроводжуватися його повною очисткою, видаленням залишків тонера з бункера, промиванням деталей за допомогою спеціальних розчинів. На практиці багато майстерні обмежуються очищенням деталей від залишків тонера і заправкою картриджа новим тонером. Перезаправленные картриджі також називають заправленими.

Перероблений картридж – картридж, виготовлений з переробленого пластику. Відповідно до чинним російським законодавством відпрацьовані лазерні картриджі не можна викидати в контейнери для побутового сміття. Такі картриджі підлягають утилізації (повної переробки), під час якої вони сортуються, очищується від тонера, поділяються на пластикові і металеві складові. Пластиковий корпус картриджа переплавляють, одержуючи при цьому 1 кг пластмаси. Саме з цієї пластикової маси виготовляють нові картриджі. Більшість картриджів можуть переплавляться до 6 разів.

Підроблені картриджі – це картриджі, виготовлені недобросовісними сторонніми компаніями, які повністю імітують фірмову упаковку, колір і маркування оригінального картриджа, і виступають від імені, але без відома його виробників, і при цьому не несуть відповідальності за свою продукцію. Підроблені картриджі продаються за цінами, які на порядок дешевше цін оригінальних картриджів. Єдиним способом застрахувати себе від підробки є придбання витратних матеріалів у офіційних представників виробників оригінальних витратних матеріалів.

Принт-картридж – це окремий блок принтера або копіра, в який входять найбільш швидко зношувані деталі: блок проявлення, тонер і в деяких випадках – фотобарабан і система його очищення.

Сумісний картридж – це аналог оригінального картриджа, виготовлений сторонньою компанією, що має ліцензію на право виробництва витратних матеріалів. Назва «сумісні картриджі» говорить сама за себе: це витратні матеріали, ідеально підходять для тих принтерів і копірів, для яких вони були розроблені. На відміну від відновлених і перезаправленных картриджів, сумісні картриджі – це абсолютно нові вироби, до складу яких входять нові, незношеного деталі і компоненти. Сумісні картриджі дешевші за оригінальні, але дорожче відновлених. Їх також називають аналоговими або універсальними.

У США, на відміну від Росії та України, сервісні центри Epson, HP або Canon візьмуть принтер незалежно від того, який картридж використовували його власники. Більш того, виробники сумісних витратних матеріалів користуються активною підтримкою з боку держави. У розділі 2303 Кодексу США зазначено, що припиняючи гарантію на оргтехніку, в якій були використані сумісні витратні матеріали, виробники порушують букву закону. Та ж норма закріплена в Федеральному законі США від 04.01.1975 № 93-637.

На жаль, в Україні подібні норми не передбачені цивільним законодавством. Тому покупці сумісних витратних матеріалів залишаються як би «поза законом», втрачаючи його захисту і заступництва.

Оригінальні та сумісні картриджі відрізняються один від одного довговічністю, якістю друку, вартістю і деякими іншими характеристиками, для порівняння яких складемо таблицю 1.

Таблиця 1 – Переваги та недоліки оригінальних і сумісних картриджів

Показники

Оригінальні картриджі

Сумісні картриджі

Надійність

Дуже висока

Висока

Якість друку

Дуже висока

Висока

Вартість картриджа

Дуже висока

Середня

Собівартість відбитків

Дуже висока

Середня

Кількість заправок

4-5

3

Ремонт принтерів (гарантійний)

Ремонт принтерів можливий

В гарантійному ремонті принтера буде відмовлено

Тонер-картридж – це змінний блок для лазерних принтерів і копірів, що представляє собою тубу (банку), наповнену тонером. Тонер-картридж складається з бункера для тонера і бункера для відпрацьованого тонера. Основною функцією тонер-картриджа є зберігання тонера. Тонер-картридж має й інші назви: тонер-туба, тонер-кіт, туба з тонером.

Чипованный картридж – це лазерний картридж з вбудованим чіпом (мікросхемою), здатним зберігати інформацію про кількість надрукованих сторінок і рівні тонера в бункері. Чіпи лазерних картриджів ведуть зворотний відлік віддрукованих картриджем сторінок. Після того, як лічильник доходить до нуля, чіп блокує роботу картриджа. Чіпована картриджі – це відповідь виробників оригінальних витратних матеріалів компаніям, що здійснюють рециклінг оригінальних картриджів. Чипование картриджів ускладнює їх заправку. Щоб заправити чипованный картридж, необхідно або перепрограмувати чіп, або замінити його на новий.

У нашому інтернет-магазині ми пропонуємо купити лазерний картридж для копіювального апарату та/або лазерного принтера провідних виробників. Це як оригінальні картриджі BROTHER, CANON, HP, Lexmark, PANASONIC, SAMSUNG і XEROX, так і якісні, виконані за ліцензії виробників копіювально-друкарського обладнання картриджі сторонніх виробників, таких як Integral і Katun. Картриджі до лазерних принтерів і копірів цих виробників мають якісну збірку оригінальних ресурсних вузлів і заправлені повністю сумісним тонером.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner