При лазерного друку на папері, призначеної для цієї технології друку, обладнання менше зношується, так як у нього взагалі не потрапляє пил, тонер добре фіксується і відсутні абразивні і впливають на поверхню речовини. Високоякісний папір відповідних сортів скорочує витрати на копіювання та друк. Витрати на копіювання складаються з витрат на папір, витратних матеріалів, зносу устаткування і витрат на сервісне обслуговування.
Якісна папір знижує ваші витрати, так як:
Завдяки гарному папері для копіювання, витрати на сервіс можуть бути зменшені на 30% (необхідність в 80 % всіх сервісних робіт виникає із-за забруднення обладнання і пилу).
Незважаючи на широке поширення електронних носіїв інформації, папір, як і раніше, не втрачає своєї актуальності. Паперовий документ, на відміну від електронного, можна читати сидячи за робочим столом, вдома біля каміна або в кафе за чашкою кави, можна взяти його з собою на дачу або у відрядження, прочитати в маршрутному автобусі або за кермом власного автомобіля.
Щодня використовуючи паперові документи, багато користувачів не приділяють належної уваги якісним характеристикам паперу, на якому вони друкують. Саме з цієї причини щорічно з ладу виходить безліч принтерів і копірів.
Для того, щоб продовжити життя своєму принтера, недостатньо вибирати саму білу» або «добру» папір. Потрібно володіти більш глибокими знаннями про критерії її оцінки (малюнок 1).
Таблиця 1. Критерії оцінки паперу для лазерного друку Критерії оцінки паперу для лазерного друку | |||||||
Щільність | Гладкість | Жорсткість | Непрозорість | Запиленість | Покриття | Білизна |
Оптимальною щільністю паперу для лазерного принтера вважається щільність від 80 до 90 г/м2. Не придатна для лазерного друку менш щільний папір, так як вона може застрягти в принтері або порватися. Не слід використовувати для друку і занадто щільний папір, захоплення якої прийомними роликами утруднений.
Від ступеня гладкості паперу залежать чіткість і контрастність друку: на гладкому папері зображення виходять більш чіткими та контрастними, ніж на шорсткою. Найбільш гладкий папір з рівною поверхнею забезпечує рівномірний розподіл тонера і відмінну передачу кольору при кольорового друку або копіювання.
Чим шершавее папір, тим більше тонера потрібно для формування зображення. Тому при друку на гладкому папері тонера витрачається менше, ніж при друку на шорсткою папері.
Жорсткість являє собою стійкість паперового аркуша в підвішеному стані до вигину. Жорсткість відіграє важливу роль при виробництві швидкісних копіювальних робіт та при роздрукуванні значних обсягів текстів на принтері.
Непрозорість паперу безпосередньо залежить від її щільності: чим папір щільніше, тим вона прозоріша, і навпаки. Критерій непрозорість паперу важливий при двостороннього друку, так як на прозорому папері відбитки будуть просвічуватися.
Для лазерної техніки необхідна папір з низьким рівнем запиленості, так як при проходженні паперового аркуша через механізм лазерного принтера паперова пил і мікрочастинки, відокремлювані від аркуша, прилипають до робочих механізмів принтера, знижуючи їх робочий ресурс. Тому чим менше порошить папір, тим довше живе техніка.
Папір для лазерних принтерів повинна мати спеціальне покриття, яке забезпечує її оптимальну вбираність і, як наслідок, - мінімальний витрата тонера. На дешевому папері таке покриття відсутня, а тому при її використанні тонера буде витрачатися значно більше, ніж при використанні паперу зі спеціальним покриттям.
Для якісної роботи принтерів і копірів ступінь білизни не має вирішального значення. А ось для сприйняття надрукованого на папері тексту білизна дуже важлива: чим вище відсоток білизни паперу, тим чіткіше нанесене на неї зображення. Зазвичай для виготовлення внутрішніх документів використовують папір зі ступенем білизни 90 %, для друку зовнішніх документів – 92 %, для виготовлення презентаційних матеріалів – до 98 %.
Від рівня вологості паперу для лазерного друку залежить ступінь її скручиваемости і хвилястості. Скручування зменшується при вологості паперу 4,5 %.
Від того, яким складом проклеєний папір для лазерного друку, залежить термін її старіння і руйнування. Высококислотная папір старіє швидше, стає крихкою і жовтою, а папір з надмірним вмістом карбонату кальцію має підвищений вміст паперової пилу.
Незважаючи на різноманітність критеріїв оцінки паперу для лазерних принтерів, є загальні ознаки, на які необхідно звертати особливу увагу. Гладкість, жорсткість і білизна паперу впливають на якість роздрукованої копії, вологість паперу – на її прилипання до фьюзеру, щільність – на застрявання паперу в бумагопроводящем механізмі. Тому вибираючи папір необхідно звертати увагу на те, як її характеристики взаємодіють з деталями механізму лазерного картриджа.
При виборі паперу користувачеві слід врахувати, що чим дорожче за папір, тим більш якісними характеристиками вона володіє.
На вітчизняному ринку папери представлена продукція таких виробників, як Epson, HP, Lomond, Verbatim, Xerox, Canon.
Для того, щоб орієнтувати споживачів у виборі паперу, виробники наносять на упаковку папери умовні позначення у вигляді зірок. Максимальну сумісність позначають п'ять зірок поруч з конкретним типом друку (laser, copier, inkjet), мінімальну сумісність – 1 зірка.
Папір для лазерних принтерів фасується в індивідуальну упаковку по 500 аркушів. Потім папір укладається в коробки по 5 або 10 пачок. Коробки виготовляються із цупкого картону, який захищає кути і кромки папери від зовнішніх пошкоджень.
На закінчення слід зазначити, що деякі види паперу слід використовувати в лазерного друку з обережністю.
Папір з глянсовим або лакованим покриттям може розплавитися в грубці фьюзера, крім того, її гладка поверхня може спровокувати неправильний прийом аркуша паперу і його часті застрягання.
Декоративний папір з ворсистим тканинним покриттям не слід використовувати для лазерного друку з тієї причини, що її ворс налипає на робочі механізми принтера і знижує тривалість його життєвого циклу.
Папір для лазерного друку слід зберігати в сухому, прохолодному, темному місці. У приміщенні, в якому зберігається папір, повинна підтримуватися постійна температура ≈2оС і вологість ≈50%. Щоб уникнути деформації пачки паперу зберігають у горизонтальному положенні, далеко від прямих променів сонця.
Перед закладкою паперу в принтер слід перевірити її на наявність сторонніх включень і вспушить.